Pitanje

ODGOVORI
  • Avatar
    Prof Dr Branka Nikoli?
    17.08.2012. | 09:18:22
    Citat:

    Dobar dan! Imam jedno pitanje za Vas. Imala sam nezasticeni odnos (naravno on nije svrsio u meni) sa deckom u zadnjem danu ciklusa. Nakon 48h sam popila escapelle pilulu. Zanima me da li treba da se plasim nekih posledica? 

    jovana122

     Ako Vam ciklusi traju 3-5 dana nije trebalo da uzimate pilulu jer je to jedan od Vasih sigurnih dana. 

    Moguce je da se nakon  nekoliko dana ( 5-7) pojavi krvarenje kao prateca pojava delovanja pilule. Nije obavezno, ali  pominjem ga da Vas ne  uznemiri ako se pojavi. 

    menstruaciju bi trebalo da dobijete u ocekivano vreme. Moguca kasnjenja menstruacije nakon uzimanja  pilule su 7-10 dana. 

    Ako Vam menstruacija bude kasnila duze od 7 dana, obavezno se javite svom ginekologu. 

    srdacno

    Prof Dr Branka Nikolic

    citiraj
  • Avatar
    XxxX
    18.08.2012. | 06:05:49
    Citat:

    jovana122  Ako Vam ciklusi traju 3-5 dana nije trebalo da uzimate pilulu jer je to jedan od Vasih sigurnih dana.  Moguce je da se nakon  nekoliko dana ( 5-7) pojavi krvarenje kao prateca pojava delovanja pilule. Nije obavezno, ali  pominjem ga da Vas ne  uznemiri ako se pojavi.  menstruaciju bi trebalo da dobijete u ocekivano vreme. Moguca kasnjenja menstruacije nakon uzimanja  pilule su 7-10 dana.  Ako Vam menstruacija bude kasnila duze od 7 dana, obavezno se javite svom ginekologu.  srdacno Prof Dr Branka Nikolic

     

    Dobar dan. Nadam se da mi mozete nekako pomoci. 
    Poslednji put sam menstruaciju dobila 16.07., a 02.08. sam sa deckom imala odnos, koristili smo prezervativ. Nekih pola sata kasnije smo opet imali odnos, ali nezasticen. Posto je tokom prvog odnosa ejakulirao, drugi put kaze da nije siguran da li je ili nije. Kupili smo escapelle tabletu i popila sam je 04.08 uvece. Po mom racunanju trebala sam dobiti 13.-14., danas je vec 18. Povremeno osecam bolove u donjem delu stomaka iste kao kad trebam dobiti. Primecujem na gacicama pojacan sekret bele boje. Da li postoji mogucnost da tableta nije delovala i kolike su sanse? Koliko sme da mi kasni? Da li test za trudnocu moze da se radi vec  nakon 2 nedelje od odnosa? 

     

    citiraj
  • Avatar
    XxxX
    18.08.2012. | 06:05:58
    Citat:

    jovana122  Ako Vam ciklusi traju 3-5 dana nije trebalo da uzimate pilulu jer je to jedan od Vasih sigurnih dana.  Moguce je da se nakon  nekoliko dana ( 5-7) pojavi krvarenje kao prateca pojava delovanja pilule. Nije obavezno, ali  pominjem ga da Vas ne  uznemiri ako se pojavi.  menstruaciju bi trebalo da dobijete u ocekivano vreme. Moguca kasnjenja menstruacije nakon uzimanja  pilule su 7-10 dana.  Ako Vam menstruacija bude kasnila duze od 7 dana, obavezno se javite svom ginekologu.  srdacno Prof Dr Branka Nikolic

     

    Dobar dan. Nadam se da mi mozete nekako pomoci. 
    Poslednji put sam menstruaciju dobila 16.07., a 02.08. sam sa deckom imala odnos, koristili smo prezervativ. Nekih pola sata kasnije smo opet imali odnos, ali nezasticen. Posto je tokom prvog odnosa ejakulirao, drugi put kaze da nije siguran da li je ili nije. Kupili smo escapelle tabletu i popila sam je 04.08 uvece. Po mom racunanju trebala sam dobiti 13.-14., danas je vec 18. Povremeno osecam bolove u donjem delu stomaka iste kao kad trebam dobiti. Primecujem na gacicama pojacan sekret bele boje. Da li postoji mogucnost da tableta nije delovala i kolike su sanse? Koliko sme da mi kasni? Da li test za trudnocu moze da se radi vec  nakon 2 nedelje od odnosa? 

     

    citiraj
  • Avatar
    Liza
    18.08.2012. | 14:26:58

    Doktorka, da li 6,7 dana nakon uzimanja leka Eskapel može da se javi reakcija u vidu tamno braon tečnosti koja ide već par sati, a pritom nemam nikakve predznake menstruacije? Zapravo treba da dobijem od 29.08.2012. do 03.09.2012. Molim za što brži i iskren odgovor!!! Unapred hvala. :*

    citiraj
  • Avatar
    Prof Dr Branka Nikoli?
    19.08.2012. | 19:48:16
    Citat:

    Doktorka, da li 6,7 dana nakon uzimanja leka Eskapel mo??e da se javi reakcija u vidu tamno braon teÄ?nosti koja ide veÄ? par sati, a pritom nemam nikakve predznake menstruacije? Zapravo treba da dobijem od 29.08.2012. do 03.09.2012. Molim za što br??i i iskren odgovor!!! Unapred hvala. :*

    Liza

    krvarenje moze da se javi nakon nekoliko dana od uzimanja pilule i predstavlja pratecu pojavu njenog delovanja. 

    srdacno

    Prof Dr Branka Nikolic

    citiraj
  • Avatar
    Liza
    21.08.2012. | 19:27:39
    Citat:

    Liza krvarenje moze da se javi nakon nekoliko dana od uzimanja pilule i predstavlja pratecu pojavu njenog delovanja.  srdacno Prof Dr Branka Nikolic

    Ja tek sada shvatam da sam ja neviđeni baksuz. Tokom tog krvarenja sam imala odnose i pukao je kondom, ponovo sam popila pilulu.. Šta mislite?

    citiraj
  • Avatar
    Prof Dr Branka Nikoli?
    22.08.2012. | 10:09:41
    Citat:

    Ja tek sada shvatam da sam ja neviÄ?eni baksuz. Tokom tog krvarenja sam imala odnose i pukao je kondom, ponovo sam popila pilulu.. Šta mislite?

    Liza

     ne znam kada ste imali poslednju menstruaciju( kada je pocela), kog dana ciklusa  , brojeci od prvog dana menstruacije ste imali drugi rizican odnos.....  da bih mogla da Vam odgovorim da li ste trebali da uzimate drugu tabletu i sta sada da ocekujete

    srdacno

    Prof dr Branka Nikolic

    citiraj
  • Avatar
    Liza
    23.08.2012. | 12:04:49
    Citat:

    Liza  ne znam kada ste imali poslednju menstruaciju( kada je pocela), kog dana ciklusa  , brojeci od prvog dana menstruacije ste imali drugi rizican odnos.....  da bih mogla da Vam odgovorim da li ste trebali da uzimate drugu tabletu i sta sada da ocekujete srdacno Prof dr Branka Nikolic

    Poslednja menstruacija je bila 27. juli. Prvu kapsulu sam popila 12. avgusta, a to je po mom računanju 17. dan, a drugu kapsulu sam popila 18. avgusta (tokom prateće reakcije- krvarenja), a to je 23. dan.... Molim za brz odgovor. Unapred hvala..

    citiraj
  • Avatar
    Prof Dr Branka Nikoli?
    23.08.2012. | 13:42:54
    Citat:

    Poslednja menstruacija je bila 27. juli. Prvu kapsulu sam popila 12. avgusta, a to je po mom raÄ?unanju 17. dan, a drugu kapsulu sam popila 18. avgusta (tokom prateÄ?e reakcije- krvarenja), a to je 23. dan.... Molim za brz odgovor. Unapred hvala..

    Liza

    Prvu tabletu ste popili 17. dana ciklusa  i javilo se pratece krvarenje. Drugu ste popili 23. dana ciklusa , pa  ako dobijate menstruaciju na 28-30 dana , sada Vam kasni  , sto je moguce jer druga tableta koju ste uzeli u kasnoj fazi ciklusa ( nije trebalo da je uzimate) , moze da dovede do  odlaganja menstruacije i do 14 dana. 

    Ako su Vam to bili jedini rizicni odnosi i ako ni nakon 10-14 dana ne dobijete menstruaciju, javite se svom ginekologu sa ili bez uradjenog testa na trudnocu. 

    Srdacno

    Prof Dr Branka Nikolic

    citiraj
  • Avatar
    stefy
    23.08.2012. | 14:37:21

    postovana doktorko,imam jedno pitanje za vas...

    u toku ljubljenja i mazenja sa devojkom izvadio sam svoj penis i prislanjao na njenu vaginu preko gacica njenih...kasnije kada sam svrsio (ne na gacice nego pored) opet sam prslanjao penis preko njenih gacica,ima li nekakvih sansi da devojka tako ostane trudna,a devojka je nevina???

     

    citiraj